Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
Hudební obor
Aktuálně
ARCHIV
ŠVP, E-PŘIHLÁŠKA
Jak se příhlásit...
Absolventi
Soutěže
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2010/2011

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Varhanní koncerty 2018 v Lomnici a Předklášteří

Varhanní koncert (10.6.2018)Měsíc červen letošního roku byl ve znamení dvou nedělních varhanních koncertů. První červnovou neděli se vydalo celé varhanní oddělení do kostela Navštívení Panny Marie v Lomnici, kde již čtrnáct dní předem chystalo rejstříky a barevné zvukové kombinace na první z koncertů. Na začátek všechny přítomné srdečně přivítal otec Ervín úvodním slovem a koncert začal. Ve dvanácti číslech se představili čtyři varhaníci, kteří nacvičili náročný repertoár od baroka po současnost v délce 80 minut! Úctyhodný, místy téměř až profesionální výkon mladých varhaníků doplnila dvě čísla fléten z deblínské pobočky ZUŠ Tišnov. Nedílnou součástí koncertu bylo smyčcové oddělení, které svou ladnou hrou doplnilo kouzelnou akustiku kostela.
Druhou červnovou neděli měli návštěvníci možnost vyslechnout stejný koncert, avšak na jiných varhanách a v jiném prostředí. Všechny skladby se musely nachystat do jiných barev - rejstříků, protože každé varhany jsou jedinečné svou rejstříkovou výbavou, počtem manuálů a trakturou. Všichni přítomní si mohli vychutnat úplně jinou a nevšední atmosféru baziliky Nanebevzetí Panny Marie v Předklášteří. Přidanou hodnotou koncertu bylo absolventské vystoupení varhanice Elizabety Götzové, která svou hrou na koncertě ukončila svá studia na ZUŠ Tišnov.

Učitelka varhanního oddělení Silvie Jebáčková všem "svým" varhanicím a varhaníkovi přeje, aby jim hra na královský nástroj přinášela velké potěšení, tak jako byly jistě pro všechny přítomné oba nedělní varhanní koncerty.

MgA. Silvie Jebáčková,    
(učitelka varhanního oddělení ZUŠ Tišnov)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS