Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2017/2018
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Májová besídka v Drásově

Májová besídka Drásov (30.5.2018)Besídka proběhla v hudební třídě ZŠ TGM Drásov ve středu 30. května 2018. Zdejší žáci a žákyně třídu vkusně vyzdobili velkými papírovými motýly i jinými posly jara a léta. Též datum a venkovní teplota dávaly pocit, že léto a prázdniny - předtím ovšem ještě postupové zkoušky v hudebních nástrojích! - jsou již takříkajíc za dveřmi.

Žáci a žákyně drásovské pobočky ZUŠ Tišnov předvedli sólovou hru na akordeon, flétnu nebo klavír, hru ve flétnovém duu a taky hru na klavír čtyřručně. Zazněla hudba vážná i populární: z té druhé namátkou známá melodie z anglo-amerického fantasy filmu "Harry Potter" či hit "Vítěz bere vše" od švédské skupiny ABBA.

Živě aplaudující publikum, jež hudební třídu zcela zaplnilo, dostalo příležitost vyslechnout si řadu velmi pěkných hudebních výkonů. Jak už bývá dobrým zvykem, na některých z nich se podíleli také učitelé pobočky. Besídka trvala tři čtvrtě hodiny. Následně se rozproudily rozhovory rodičů s učiteli o dalším hudebně uměleckém směřování dětí a žáků. Tak to má být, tak je to správné.

Děkujeme rodičům i dalším příbuzným za podporu dětí ve hře na hudební nástroje a přejeme jim všem krásné prožití léta 2018!

Zdeněk Vašíček, Ph. D.,    
(za kolektiv učitelů drásovské pobočky ZUŠ Tišnov)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS