Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2019/2020
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Žáci VO v Richard Gallery

Žáci se zúčastnili galerijní animace "Barevný poklad galerie" v Richard Adam Gallery v Brně. Celkový koncept animace zahrnoval jak teoretickou, tak praktickou část. Její anotace byla:
"Jste zvědaví, jaký poklad skrývá Richard Adam Gallery? Malířství je po staletí součástí dějin umění. Přijďte se zábavnou formou seznámit s prostředím galerie, současným uměním a malířstvím. Dobrodružství v galerii bude inspirací k výtvarné práci během, které získáte povědomí o teorii barev, barevných vztazích, vyzkoušíte si různé výtvarné technikami, různé malířské přístupy. Důraz je kladen na přiblížení malby z pohledu současnosti."

Program byl kvalitně připraven a přidán žákům. Lektor žáky zaujal a díky tomu svědomitě plnili své úkoly v galerii. Galerie je prostorná a současná výstava (Jakub Špaňhel, Vladimír Houdek, Vladimír Skrepl) sčítá okolo 50 obrazů monumentálních rozměrů, což byl pro žáky kromě industriálního prostoru galerie další zajímavý vizuální vjem.

Po teoretickém úvodu, kdy si žáci prošli celou galerii a hledali v obrazech kompozici, tvary, studené a teplé barvy následovala praktická část. Protože mnoho z vystavených obrazů Jakuba Špaňhela měla více jak 2 metry, musel je autor malovat štětcem, který měl připevněný na tyči. A přesně takovou malbu si vyzkoušeli i žáci. Při práci byla neoddělitelnou součástí také gesta a pohyb. Celkový vizuální vjem těchto větších obrazů byl patrný až při řádném odstupu.

Akci považuji za zdařilou a žáci si kromě nově nabitých informací a specifického genia loci galerie užili také vánoční atmosféru a trhy v Brně.

Mgr. Jana Zouharová   
učitelka Výtvarného oboru pobočky Deblín   

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS