Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2019/2020
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Absolventský koncert v Deblíně s výstavou

Ten, kdo se ve čtvrtek 21. dubna 2016 odpoledne rozhodl navštívit Obecní dům v Deblíně, se rozhodně nenudil. Jak už název napovídal, sešli jsme se zde kvůli absolventům nejen hudebního, ale i výtvarného a multimediálního oboru. Takovýto koncert se zde konal poprvé a tak atmosféra byla slavnostní.

Novinkou bylo však také zcela zánovní digitální piano YAMAHA vybavené pestrou škálou hlasů, zvukových efektů a rytmických doprovodů. Na koncertě se představil poprvé.

Šikovní žáci paní učitelky Silvie Jebáčkové a Jany Havelkové si tak mohli vyzkoušet jaké je to hrát s "celou kapelou".Nutno říci, že se mladí klavíristé s nástrojem seznámili velmi rychle, stejně jako jejich paní učitelka, která pro ně vybrala spoustu zajímavých doprovodů a aranží. Že se to dětem líbilo, bylo znát na první pohled a tak se spolu s posluchači vlnili v rytmu boogie či ragtimu, rytmicky podupávali v rockovém "Hrobaři" nebo se mohli zaposlouchat do melodií jako jsou Halleluja od L. Cohena se saxofonovým sólem , romantické ústřední melodie z filmu Titanic, či Can´t Help Falling In Love Elvise Presleyho se sólem na trubku.

Spolupráce s výtvarným oborem pobočky v Deblíně se osvědčila i v loňském roce. Jejich paní učitelka Jana Zouharová tentokrát představila výtvarné práce absolventky Pavly Slezákové a pak mohli diváci shlédnout krátké videoprojekce absolventů multimediálního oboru - Petra Bartoše, Daniela Sobotky, Jakuba Urbana a Dominika Medka. Žáci tohoto oboru se pravidelně podílejí na výrobě plakátů a jiných propagačních materiálů pro ZUŠ. Návrh loga na plakát tišnovského Karasova divadla, který vytvořil Petr Bartoš, mělo u tohoto ochotnického spolku velký úspěch!

Na konci programu se blýskli absolventi hudebního oboru. Pod vedením paní učitelky Havelkové předvedli Jakub Urban a Daniel Sobotka skladby barokní i moderní. Za velkého potlesku byli všichni absolventi odměněni kytičkou a drobným dárečkem. Po závěrečné řeči pana ředitele Tomáše Zouhara následoval společný přípitek slaďoučkým dětským "šampáněm" a tím byly "křtiny" nového nástroje i absolventského koncertu dovršeny. Věříme, že bude dobře sloužit a obohatí naše koncertování o další zvukové i žánrové možnosti. S poděkováním panu řediteli za skvělý klavír a obci Deblín, díky níž můžeme koncertovat v sále Obecního domu jsme se rozloučili i s našimi věrnými posluchači.

Mgr. Jana Havelková,    
(učitelka ZUŠ Deblín)    


  GALERIE
SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS