Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2019/2020
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Hudební obohacení pro Muzeum Brněnska

Muzeum a HOPodvakrát během října a listopadu se podíleli žáci a učitelé hudebního oboru na nedělních odpoledních akcích Muzea města Tišnova a Podhoráckého muzea v Předklášteří.

Poprvé vystoupily žákyně pěveckého oddělení Marie Bednářová a Jana Novotná v tišnovském muzeu 16. října při příležitosti ukončení výstavy "Lucemburkové na českém trůně", kdy byly zároveň vyhodnoceny a vyhlášeny nejlepší výtvarné práce žáků na toto téma. Slavnostní náladu navodily středověké písně české i latinské v podání obou dívek, které doprovodily paní učitelky - Helena Ruszová a Helena Bočková a přímo magický dojem tohoto vystoupení umocnila skvělá akustika sálku s historickou klenbou, který prý kdysi sloužil jako stáje.

Druhá kulturní akce se udála v neděli 6. Listopadu v Podhoráckém muzeu v Předklášteří na zahájení výstavy "Není dítka bez medvídka", kdy deštivé uplakané odpoledne prozářily oči krásných plyšových medvídků nejrůznějších druhů a stáří. V tak roztomilé společnosti společnosti se našim žákům - Jitce Večeřové, Anetě Strakové, Lucii Babákové a Julii Konečné krásně hrály a zpívaly písničky z večerníčků Méďové a Příběhy včelích medvídků. Myslím, že všem přítomným vyloudili vystavení medvídci i naši žáci úsměvy na tváři i když venku bylo zamračeno.

Každopádně - v obou případech jsme společně pomohli druhým i sobě zpříjemnit nedělní den a zároveň se aspoň trochu zastavit a vrátit se o několik roků, či staletí zpět, což je v dnešní příliš uspěchané době čím dál tím vzácnější.

Dagmar Fišerová,    
(učitelka zpěvu, ZUŠ Tišnov)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS