Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2019/2020
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Besídka žáků v Drásově

Besídka Drásov (22.5.2017)V pondělí 22. května 2017 byl krásný, vpravdě již letní den. Během pozdního odpoledne se ve sluncem prohřáté hudební třídě ZŠ TGM Drásov sešli žáci a žákyně zdejší pobočky ZUŠ Tišnov, aby svým rodičům i dalším rodinným příslušníkům ukázali, co umí. Takříkajíc v předvečer postupových nástrojových zkoušek bylo možné slyšet sólovou hru na akordeon i klavír, hru na flétnu s doprovodem klavíru, flétnová dua a hru na klavír čtyř- i šestiručně. Zazněla hudba vážná i populární. Na řadě hudebních výkonů se podíleli učitelé pobočky.

Část žáků a žákyň si zahrála v průběhu besídky několikrát a bylo vidět a slyšet, že se jim to opravdu líbí. Nástrojový recitál by pro ně zcela zjevně mohl být nikoli nesplnitelnou výzvou. Někteří žáci a žákyně by během takové aktivity již dnes byli schopni vystřídat i několik hudebních nástrojů po sobě. Nutno dodat, že na odvážného průkopníka či odvážnou průkopnici žákovského multi-instrumentálního recitálu ZUŠ Tišnov stále ještě čeká. Dočká se? A třeba hned v příštím školním roce?

Ale nepředbíhejme. Letní prázdniny se rychle blíží, a tak zbývá již jen poděkovat rodičům i dalším příbuzným za podporu dětí v jejich hudebním rozvoji a popřát jim krásné prožití léta!

Zdeněk Vašíček, Ph. D.    
(za kolektiv učitelů drásovské pobočky ZUŠ Tišnov)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS