Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
NAŠE ŠKOLA
Aktuálně
z Deblína
z Doubravníku
z D.Louček
z Drásova
z Nedvědice
CHVÁLÍ NÁS...
Rok 2019/2020
Archiv
ZUŠ a TV
ÚŘEDNÍ DESKA
Školní rok
Rozhodnutí ředitele
Povinné informace
Poptávky a výzvy
Výroční zprávy
Archiv VZ
STUDUJ U NÁS...
Školné
Přijímací zkouška
Přihláška
Odhláška
KONTAKTY
Škola
Naši učitelé
HISTORIE ŠKOLY
Z historie...
60.výročí
PODPORUJEME...
HA-KAPELA

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Recitál Jana Trechy "Hudba v obraze"

Klavírní koncerty (recitály) žáků Základní umělecké školy Tišnov již mají svou tradici. Klavírista Jan Trecha, žák 3. ročníku II. stupně ze třídy zástupkyně ředitele školy MgA. Kamily Dubské, však pojal svůj klavírní koncert zcela netradičně. Pod názvem "Hudba v obraze" spojil hudební umělecký výkon s tvorbou žáků výtvarného oboru a oddělení multimediální tvorby školy. Stalo se tak 19. listopadu 2013 v Müllerově domě, který je sídlem Muzea města Tišnova.

Jan Trecha se zaměřil na žánry moderní populární hudby (rock, techno, apod.) ve skladbách a úpravách, které vytvořili Maxence Cyrin, Luke Duffy, DJ Rolando a další. Rytmická složka se u této hudby nedá ošidit. Klavírista má ovšem rytmus "v krvi". Hrál spolehlivě, s citem i zápalem, a jeho výkon nebyl prost výrazně virtuózních momentů.

Je správné, když hudebník má odvahu veřejně ukázat, co umí!

Obrazové námětové spektrum pocházelo z říše přírodní, říše lidských výtvorů i říše abstraktní. S využitím počítačové techniky byly promítány fotografie i jejich upravené negativy, kresby, malby (též parafráze klasiků), linoryty, keramické výtvory a také prostorové objekty z různých materiálů. Dlouhodobá práce výtvarného oboru pod vedením učitelky Zuzany Randuchové nyní byla ekonomicky (rozuměj: znásobeně) zúročena. Multimediální akcent spočíval zejména ve vytváření koláží různého druhu. Tato umělecká tvorba vznikala pod vedením učitelky Mgr. Venduly Pucharové.

U druhů hudby, která není hudebně tematicky přísně vázána, je vizuální složka vhodným, ba očekávaným doplňkem, a tak se i stalo. Průběžná hudební spolupráce MgA. Kamily Dubské na bicí nástroje nejen vytvořila barvitější zvuk, ale přispěla k postmoderní profilaci akce na způsob kaleidoskopu.

Potěšila hojná účast veřejnosti, zejména z řad mládeže. Zdařilá mezioborová akce je pro ZUŠ Tišnov samozřejmě výzvou. Kdo z žáků ve spojení více oborů nebo více nástrojů (čili v integrovaném uměleckém výkonu) bude následovat?

Zdeněk Vašíček, Ph. D.    
(učitel hudebního oboru školy)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS