Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
BAROCCO AGGIORNATO
Kdo jsme...?
Naše vystoupení
Jak hrajeme
Řekli o nás
UNDISTORTION
Kdo jsme...?
Naše vystoupení
Jak hrajeme
Řekli o nás
TOMBAND
Kdo jsme...?
HA-KAPELA
Kdo jsme...?
Naše vystoupení
MINIMUSIC
Kdo jsme...?
Naše vystoupení
Řekli o nás
Napsali o nás
PERNŠTEJN TRIO
Kdo jsme...?
Řekli o nás
Naše úspěchy
Jak hrajeme
CORPUS NOVUM
Kdo jsme...?
Naše vystoupení

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo

Ha-kapela

Na počátku vzniku současné Ha-kapely byl po pětiletém působení ( 1995-2000 ) zánik původní sestavy. Pro připomenutí v 1. formaci hráli: J. Halouzka - trubka, R.Krejčí - tenorsaxofon, M. Stodůlka - klavír, M. Kubát - kytara, M. Střelecký ( po jeho odchodu na vojnu ho vystřídal A. Havelka ) - baskytara, M. Smolka - bicí nástroje a kapelník, aranger L. Havlík - klávesy. Tato velice úspěšná kapela se vypracovala až na vítěze celostátního kola jazzových souborů a jejich úroveň můžeme i dnes posoudit díky natočení historicky prvního CD s názvem Bingo. Kdyby byl někdo zvědavý, jak hrají dnes někteří členové, není nic jednoduššího, než navštívit koncert známé tišnovské kapely Maňana, popřípadě skupinu s názvem SCA a tam si je poslechnout. Když to shrnu, mohli bychom letos připomenout 15. výročí od založení a 10. od zániku 1. Ha-kapely.

Zakládajícími členy nové sestavy Ha-kapely v roce 2000 byli : M. Havlíková - klavír, N. Bartoňková a T. Hnátová - klávesy, R. Havlík a R. Večeřa - zobcové flétny, M. Šikula - baskytara, T. Kadlec- bicí nástroje a nehrající kapelník - L. Havlík. V průběhu 10 let nastaly výměny na postu baskytary- J. Jaroš a bicích nástrojů - J. Bytešník. Přišly i nové posily J. Lukas - trubka, J. Pařízek - altsaxofon a s instrumentální sestavou začali spolupracovat zpěváci A. Ochrymčuková ( též klavír ) a J. Brdíčko. Tato sestava si v prvních pěti letech říkala zdrobněle Ha-kapelka ( vzhledem k úrovni a nízkému věku členů , který se pohyboval mezi 10 až 15 roky ) a pak teprve převzala " dospělácký " název Ha-kapela s pořadovým číslem dvě.

Během těchto 10 let se pravidelně zúčastňovala komponovaných pořadů Jana Beránka věnovaným k výročí významných skladatelů ( R. Rodgerse, J. Ježka a dalších ) nebo obecně muzikálovým a filmovým melodiím, které pořádala Základní umělecká škola v Tišnově a Ha-kapela coby školní orchestr měl tak možnost se seznamovat s kvalitní muzikou a veřejně ji prezentovat. Každoročně též pořádala svoje vlastní koncerty, na kterých mohli pravidelní posluchači sledovat její vývoj. Úspěšně reprezentovala ZUŠ Tišnov na soutěžích Základních uměleckých škol, kde získala 1. místa v krajských kolech ( 2004, 2007 ) a 3. místo v Ústředním kole jazzových orchestrů (2007).

Ladislav Havlík     

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS