Škola     Hudební obor     Taneční obor     Dramatický obor     Výtvarný obor     Soubory     Projekty  
Taneční obor
Aktuálně
ARCHIV
ŠVP, E-PŘIHLÁŠKA
Jak se příhlásit...
Soutěže
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014

Přihlášení
Uživatelské jméno
Heslo
Letní taneční soutěže

V lednu mi přišly pozvánky s dotazem, zda se náš taneční obor nechce zúčastnit prestižní Mezinárodní baletní soutěže v Brně ,,Na špičkách" a baletní soutěže ,,Grand Prix Dance" v Olomouci. První moje reakce byla "NE", vždyť nemáme choreografie, hudbu, kostýmy, ozdoby atd. Vše se mi však rozleželo v hlavě a řekla jsem si, že to zkusíme. Začali jsme intenzivně pracovat, připravovat choreografie, vymýšlet kostýmy a vše se soutěží spojené realizovat. Díky rodičům, kteří mi pomohli se šitím kostýmů i finančně, jsme byli připraveni.
První nás čekalo Brno - soutěž se konala 30. 4. a 1. 5. 2016 v divadle Radost. Za ZUŠ Tišnov soutěžilo 75 dětí od nejmladších předškoláků až po 6. ročník, a to se sedmi tanečními čísly ve čtyřech kategoriích ve skupinách. Ve velké konkurenci baletních škol byli všichni naši soutěžící skvělí, reprezentovali Tišnov na jedničku. Naše choreografie se umístily následovně: 8. místo - Andílci, 10. místo - Mravenci, 9. místo - Polonéza, 7. místo - Valčík z baletu Coppélie, 6. místo - Tarantella, 7. místo - Stonožka a 9. místo - Fotbal.

Po soutěži v Brně jsme měli 14 dní na dotažení a vypilování choreografií. Natrénováno bylo, a tak jsme 14. 5. 2016 odjeli do Olomouce. Celkem nás jelo 45 soutěžících se 6 choreografiemi.
Byl to velice náročný den, odjezd brzy ráno a návrat pozdě večer, ale stálo to za to. Naše škola získala 3. místo za choreografii Polonéza, 3. místo za choreografii Parta Správná a 2. místo za choreografii Valčík z baletu Coppélie.

Nic z toho by se nám nepodařilo, kdybychom neměli podporu rodičů a taky mimořádnou finanční dotaci od města Tišnov, které nám přispělo na dopravu a startovné.
Všechny soutěžní choreografie a mnohé jiné můžete vidět na našich Tanečních koncertech, které se budou konat ve dnech 6., 7. a 9. června v kině Svratka vždy v 17 hodin.

Všechny Vás srdečně zvu a moc děkuji za podporu.

Markéta Chlubná,    
(učitelka Tanečního oboru ZUŠ Tišnov)    

SLAVTE S NÁMI


NAJDETE NÁSE-ŠKOLA


PODPORUJÍ NÁS


FINANCUJÍ NÁS