MenArt logo

Agáta Zavřelová v MenArt

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar

Stipendijní Akademie MenART podporuje vyhledávání, rozvoj a podporu mladých talentů a nabízí podporu a inspiraci pedagogům, kteří se jejich výuce věnují. Akademie MenART je otevřena pro žáky základních uměleckých škol, 2. stupně ZŠ či studenty středních škol.

Akademie MenART vznikla v úzké spolupráci s Nadačním fondem Magdaleny Kožené, jehož cílem je podpořit a zviditelnit význam uměleckého vzdělávání v naší společnosti.

V hudební sekci budou v letošním roce působit následující mentoři: Jan Fišer (housle), Kateřina Kněžínková (zpěv), Ivo kahánek (klavír), Jan Ostrý (příčná flétna), Karel Kosárek (klavír), Radek Baborák (lesní roh), Radka Fišarová (muzikálový zpěv) a Marcel Bárta (saxofon).

Co naše žákyně může očekávat?

Agáta prošla hustým sítem a je jednou z deseti vybraných žáků z celé České republiky. Tito vybraní žáci se v průběhu příštího školního roku setkají se svým mentorem na šesti pracovních setkáních formou  celodenních konzultací v pravidelných intervalech jednoho až dvou měsíců. Každá skupina pracuje s mentorem společně a na závěr každý z účastníků tohoto stipendia obdrží osobní doporučení od mentora pro svou další uměleckou činnost a certifikát o absolvování ročního programu.

Ve skupině sólového zpěvu je Agáta jediným reprezentantem Jihomoravského kraje. Pochvalu a velký dík náleží také její učitelce Ivaně Pavlů, která Agátu na tuto cestu připravila.

Celou Agátinu cestu tímto stipendijním programem budeme bedlivě sledovat a o vás samozřejmě informovat.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!