Sochy

Sochy postupují do krajského kola

Do okresního kola soutěže tanečních oborů, kterou 24. března 2022 pořádala ZUŠ Kuřim, jsme vyslali dva týmy s choreografiemi nazvanými Muzeum starých loutek a Sochy. Obě skupiny žákyň tanečního oboru předvedli porotě přesvědčivý výkon, který porota ohodnotila jednou zlatou a jednou stříbrnou medailí.

Odbornou porotu tvořili: MgA. Iva Musilová (Taneční konzervatoř Brno), Mgr. Jana Veselá (soukromý pedagog a choreograf) a Mgr. Jana Novotná (ZŠ Tyršova Kuřim). Tajemnicí poroty se ujala Mgr. Radmila Strážnická ze ZUŠ Kuřim.

Porota hodnotila 26 choreografií ze sedmi Základních uměleckých škol z okresu Brno-venkov. V páté kategorii se utkaly dva týmy ze ZUŠ Tišnov a ze ZUŠ Oslavany. Naše dva týmy si v porovnáním s těmi z Oslavan vedly o něco lépe. Obě školy vezou domů po jedné zlaté medaili a dále si rozdělili 2. a 3. umístění.

Choreografie Vyučující ZUŠ Umístění
Sochy BcA. Markéta Chlubná Tišnov 1. místo s postupem
Elastic Heart Michala Maršálková Oslavany 1. místo s postupem
Muzeum starých loutek BcA. Markéta Chlubná Tišnov 2. místo
Skinny love Michala Maršálková Oslavany 3. místo

Choreografie Sochy nebyla oceněna jen zlatou medailí, ale také Zvláštním oceněním za uměleckou hodnotu choreografie.