Mrkvičkovi

Soubor Mrkvičkovi zabodoval v krajském kole

Autor:
Mgr. Tomáš Zouhar

5. dubna 2023 se náš soubor literárně-dramatického oboru "Mrkvičkovi" zúčastnil krajského kola soutěže v kolektivním projevu, které pořádala ZUŠ Boskovice. Soubor pracuje pod vedením našeho nového kolegy Jakuba-Vladislava Štrejna a tvoři jej Julie Burianová, Tomáš Dvořák a Veronika Dvořáková, a do soutěže vyrazili se svým kusem "Vždyť přece létat je snadné".

Za stolem hodnotící poroty usedl MgA. Jonáš Konývka, PhD. (člen divadelního souboru Reverzní dveře), který se ujal funkce předsedy poroty. Pana předsedu v porotě doplnili: MgA. Markéta Jurošková- Bezručová (ZUŠ Krnov), Mgr. Jana Faitová (pedagožka LDO), Tomáš Trumpeš (režisér divadla Naboso, žurnalista) a Petr Pavlas (herec a sýrař). Roli tajemnice porot se ujala MgA. Bc. Michaela Pál (ZUŠ Boskovice).

Celého krajského kola se zúčastnilo 15 divadelních souborů, které byly rozděleny podle věku do 5 kategorií. V té "naší", nejstarší byl s našimi Mrkvičkovými ještě soubor ze ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose.

A jaký měl soubor úspěch? Soubor Mrkvičkovi se umístil ve stříbrném pásmu, a spolu s tímto oceněním dovezli ještě zvláštní ocenění "za nadhled nad situací a vtip".

Výsledkovou listinu celé soutěže najdete zde.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!