kraj akordeon

Úspěch akordeonistů v krajském kole

Dne 30. března 2023 se vydali naši postupující žáci (David Komůrka a Stanislav Bárta) v soutěži ve hře na akordeon do krajského kola, které se konalo v prostorách ZUŠ Kuřim.

Členové odborné poroty byl jmenováni: Mgr. Miroslav Morys (Konzervatoř Brno), Jana Pernicová (ZUŠ Blansko), Petr Zámečník (Konzervatoř Pardubice) a Jitka Nacková (ZUŠ Polička). Tajemníkem poroty byl jmenován Mgr. et MgA. Jiří Komosný (ZUŠ KUřim). Celá porota pracovala vedení předsedy Mgr. Jakuba Jedlinského (Konzervatoř Pardubice).

David Komůrka soutěžil ve IV. kategorii proti žákovi ze ZUŠ Blansko. Stanislav Bárta měl proti sobě v VII. kategorii dva soupeře (ZUŠ V. Kaprálové Brno, a ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose Brno).

Oba dva naši žáci podali svůj velký výkon a umístili se na pomyslné bedně. David Komůrka na 1. místě (jako náhradník do celostátního kola) a Stanislav Bárta na 2. místě.

Dík patří oběma žákům, ale hlavně jejich rodičům za podporu v uměleckém vzdělávání, a v neposlední řadě také paní učitelce Daně Morysové, která své žáky na soutěže velmi dobře připravuje.