trumpeta

Vytrůbené zlato v krajské soutěži dechových nástrojů

Březen, do kraje se vezem. Tak by se dala parafrázovat lidová pranostika v kontextu soutěží vyhlašovaných MŠMT. 25. března vyrazil vítěz okresního kola Jakub Kala do další fáze soutěže, tentokrát do brněnské ZUŠ Smetanova. Tato školo byla pořadatelem krajského kola soutěží ve hře na žesťové nástroje.

Odborná porota ve složení prof. MgA. Jindřich Petráš (JAMU Brno), MgA. František Jeřábek (Konzervatoř Brno), MgA. Pavel Bureš (JAMU, Konzervatoř Brno), MgA. Vojtěch Novotný (JAMU Brno) a  MgA. František Kříž (Konzervatoř Brnno) hodnotila výkony jednotlivých soutěžích v rámci věkových kategorií. Porota nejenže musí ohodnotit výkony jednotlivých soutěžících, ale také rozhodnout o tom, kdo z nich postoupí do dalšího kola. 1. místo automaticky neznamená postup, protože počet postupujících soutěžících do dalšího kola je vždy pevně stanoven.

Jakub Kala soutěžil v VII. kategorii v konkurenci s dalšími čtyřmi soutěžícími a umístil se na 1. příčce, tentokrát bez postupu do ústředního kola soutěže. Ať je to jak chce, Jakub i jeho učitel pan BcA. Aleš Cecava si zaslouží velkou pochvalu.