Hra na EKN
Celková délka výuky 2 hodiny týdně, ve vyšších ročnících 3 hodiny týdně.
Ve hře na elektronické klávesové nástroje se žáci učí současně hře na moderní nástroj a skladatelským technikám. Nástroj je přizpůsoben k použití široké veřejnosti, vede k hudebnímu vývoji jak amatérů, tak profesionálů, využívá akordových značek a multimédií. Do skupiny elektronických klávesových nástrojů (EKN) řadíme keyboardy a elektrické klavíry, tj. klávesové nástroje, u nichž je tón vytvářen digitální cestou. Vyučování probíhá formou individuální výuky (případně ve skupině 2 žáků).
Podmínky vzdělávání
Vlastní hudební nástroj a další vybavení
Pro výuku EKN je nutnost vlastnit hudební nástroj a výškově nastavitelnou židli. Škola nedisponuje možností tento typ hudebních nástrojů půjčovat. Vyučující může pomoci rodičům s výběrem vhodného hudebního nástroje.
Požadavky na žáka a zákonné zástupce
K dosažení cíle - hrát na EKN - je nutná každodenní domácí příprava žáka. Časový interval doporučuje vyučující. V 1. ročníku I. stupně vzdělávání je vhodná (po konzultaci s vyučujícím) přítomnost zákonného zástupce při výuce.
Jsme škola, ve škole se navštěvují všechny předměty
Výuka hry na hudební nástroj je složena z více předmětů, které je žák povinen navštěvovat. V prvním stupni se jedná o výuku hudební teorie (Hudební nauka), bez níž se vzdělaný hudebník neobejde. Ve vyšších ročnících je výuka hudební teorie nahrazena výukou čtyřruční hry a souhry s ostatními hráči.
Veřejné vystoupení žáka
Každý žák musí v průběhu studia vystoupit na veřejných koncertech a akcích pořádaných školou, a to v rámci sólové nebo komorní hry. Je nepochybně logické, že by nemělo smysl učit se hrát na hudební nástroj a nikde nevystupovat.
Žák je povinen v rámci jednoho školního roku minimálně 2x veřejně vystoupit na akcích pořádaných školou (besídky, koncerty školy, třídní besídky).