M.A. et B.Mus. Anna Mikolajková

Učitelka hudebního oboru

ANNA MIKOLAJKOVÁ

pochází z Rožnova pod Radhoštěm v České republice, kde absolvovala místní ZUŠ v oborech zobcová flétna, klavír, výtvarka a skladatelství.

Dále vystudovala šestileté studium na Janáčkově konzervatoři v Ostravě v oboru zobcová flétna ve třídě Jana Kvapila a skladba u Milana Báchorka.

V listopadu 2011 absolvovala s vyznamenáním magisterské studium u prof. Carin van Heerden v oboru zobcová flétna-stará hudba na Anton Bruckner Privatuniversität Linz v Rakousku.

V letech 2011-2015 studovala skladbu a hudební teorii na Hochschule für Musik und Theater Hamburg u prof. Fredrika Schwenka. Skladatelské studium úspěšně zakončila představením opery Die kleine Meerjungfrau v Brémách.

Několikrát vystupovala s londýnským flétnovým kvartetem iFlautisti. Absolvovala řadu mistrovských kurzů a seminářů zobcové flétny jak v České republice, tak i v zahraničí.

Příležitostně vede semináře pro učitele hry na zobcovou flétnu, kde zaměřuje svou pozornost na uvolněnost, přirozenost, správný dech a svobodu projevu, a také představuje moderní techniky hry na zobcovou flétnu.

Kromě zobcové flétny amatérsky hraje na rámové bubny, bicí soupravu, zpívá, komponuje.

Vystupuje v duu s kytaristou a loutnistou Markem Kubátem, dále je členkou jazzové kapely Srnčí a kočičí.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!