zuš

A byli jsme v Seredi

Autor:
MgA. Jakub-Vladislav Štrejn

Vstávají ze sna pastýři. A diví se a žasnou. Tma, poklid a relativně teplé brzké ráno na to, že je polovina prosince. Relativně teplé brzké ráno, relativní poklid a relativní tma. Tmu i poklid relativně narušuje světlo a pohyb žáků a učitelů ZUŠ Tišnov, neb nejen pastýři, ale i oni vstávají ze sna.  Připravený mají svébytný program: pořad "Vánoční koledování" - mešní cyklus, jehož autorem je náš milý kolega učitel Zdeněk Vašíček, Ph. D. Když už je světla a všelikého hemžení dostatek, vydávají se na cestu. Ten v úhledné košili, onen ve sportovním, zato teplém svršku, a jiní v pohodlném úboru na spaní či dokonce županu. Každému, co jeho jest.

Oblečená neoblečená, cestou necestou, polem nepolem, za slabé tři hodiny ocitá se naše výprava v partnerském městě Sereď, kam byla pozvána Základní uměleckou školou Jána Fischera – Kvetoňa ku společnému koncertu Ďakovanie anjelom strážným. Přivítání, oběd a zkouška, kterou mělo možnost provést celé umělecké těleso, jmenovitě tedy Sbor, učitelský orchestr, Literárně-dramatický obor a Taneční obor, v krásném sále Domu kultury, dopadla na výbornou. O pár hodin později byla již veškerá sváteční honosnost předávána divákům, kteří ji ocenili potleskem ve stoje. Výprava tedy svůj úkol splnila znamenitě a po bohatém a chutném rautu se vydala na cestu zpět do domoviny.

Citátem ze hry J. A. Pitínského uzavíráme spolu s tímto krátkým vhledem do života naší školy i rok 2023 a přejeme Vám, aby na Vás díky němu alespoň lehce dýchla atmosféra nadcházejících svátků.

„Psáno jest v svatý Bibli, psáno jest v svatým Písmu. Tím líp. Narodí se Ježíš Kristus. Vyjde hvězda jasná, vyjde hvězda jasná – a tam sám, ve chlívě, zčistajasna, narodí se Ježíš Kristus. Tím líp.“  

 

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!