Barocco Aggiornato - řekli o nás

Milan Sítora

"V dubnu 2012 jsem měl možnost zúčastnit se vernisáže fotografií v Galerii na schodech v Tišnově.

V rámci kulturního programu vystoupil soubor Barocco Agiornatto z tišnovské ZUŠ. Nutno podotknout, že předvedené ukázky z opery Persée J. B. Lullyho byly velmi vhodným a důstojným doplněním složky vizuální, tedy vystavených fotografií.

Na vysoké úrovni byla jak složka instrumentální, tak pěvecká. Tomu zcela jistě přispělo i prostředí s vynikající akustikou. Je úžasné, že děti nebo lépe dospívající se věnují tomuto druhu umění.

V podvečer soubor rovněž vystupoval v lomnické synagoze a tak jsem si mohl tento kulturní zážitek zopakovat."

Milan Sítora

Mgr. Petr Hanousek

"Soubor ZUŠ Tišnov Barocco Aggiornato se národní nesoutěžní přehlídky Máme rádi baroko zúčastňuje pravidelně od třetího ročníku v roce 2010.

Jeho vystoupení vždy bylo ozdobou našeho festivalu. Vždyť spontánní výkon tišnovských v aule Církevní konzervatoře v Opavě mohli sledovat dokonce diváci televize Noe, která si je do sestřihu o naší akci vybrala.

Setkání milovníků barokní hudby se stalo jakýmsi celodenním hudebním maratónem právě díky účasti takových nadšenců, jako jste Vy. Už se na Vás moc těšíme."

Za pořadatele Mgr. Petr Hanousek, ředitel ZUŠ V. Vančury Háj ve Slezsku