Minimusic - řekli o nás

"Hře na akordeon se učím již čtvrtým rokem. Hraji sám a také jsem členem akordeonového souboru Minimusik, soubor má 8 členů, jsou to: Kristýna Lipovská, Barbora Kroupová, Anna Večeřová, Soňa Zemanová, Barbora Koumalová, Renata Odehnalová, Pavel Pokorný a Pavel Vejrosta. Cvičíme jedenkrát týdně od září minulého roku. Již dvakrát jsme vystupovali na Pernštejnských slavnostech v Nedvědici. Hra na akordeon i v souboru mě velmi baví."

Pavel Vejrosta, žák 4. ročníku ZUŠ  

"Základní uměleckou školu v Nedvědici navštěvuji již čtvrtým rokem. Učím se hře na keyboard u paní učitelky Bohuslavy Nedomové, která zároveň vede soubor Minimusic, jehož jsem členkou. V souboru hraji společně se svými spolužáky a s tím, co se naučíme pak vystupujeme na různých akcích. Paní učitelka Nedomová je sice někdy velmi přísná, ale je s ní hlavně legrace a při zkouškách souboru, ale i při třídních přehrávkách, nám vždy dodává odvahu. Její smysl pro humor a povzbuzení nás pak vyburcuje k výkonům, o nichž jsme ani nevěděli, že se v nás ukrývají. Díky společným vystoupením jsem se přestala stydět před publikem, našla jsem nové kamarády a kamarádky a zažila spoustu nových věcí. Společná práce v souboru mě moc baví, těší mě poznávat, jak různě se dá zahrát jedna skladba. Sice je někdy velmi náročné sladit dohromady všechny nástroje, nejvíce asi pro uši paní učitelky, ale když se to nakonec povede, cítíme se jako malí umělci. Doufám, že nám to půjde čím dál tím lépe, budeme paní učitelce Nedomové dělat jenom samou radost a ta s námi bude mít na oplátku hodně trpělivosti."

Kristýna Lipovská, žákyně 4. ročníku ZUŠ   

"Co si myslím o souboru? Hraje se mi tam dobře. Je tam i sranda.Vystoupení jsou skvělá hrajeme dobré skladby."

Anna Večeřová, žákyně 5. ročníku ZUŠ   

"Na hodiny hry na akordeon chodím už od první třídy. Hraní mě baví, ale měl bych více doma cvičit. Když cvičím málo, paní učitelka to stejně pozná a musí se se mnou zlobit. Abych byl dobrý harmonikář, musím denně cvičit!!!"

Pavel Pokorný, žák 3. ročníku ZUŠ   

"Jsem rád, že můj syn chodí na hodiny k paní učitelce Nedomové. Harmonika je dobrý nástroj a když se Pavel naučí novou písničku, rádi ho posloucháme."

Tatínek Pavla Pokorného   

"Jsem ráda, že hraji v souboru.Víc mě baví hrát ze všemi dohromady, než když hraji jenom sama.Chtěla bych se souborem hrát ještě dlouho.Baví mě hrát nové skladby.Už se moc těším na vystoupení v Herálci."

Barbora Kroupová, žákyně 3. ročníku ZUŠ   

"Na akordeon se učím hrát, aby se mně rozšířil výběr středních škol, na které se budu hlásit po ukončení ZŠ. Dále hraji, protože mě to baví a ,,umím", co neumí každý. Také ráda jezdím na různá vystoupení."

Zemanová Soňa, žákyně 5. ročníku ZUŠ   

"Do tohoto souboru chodím velmi ráda, je zde hodná paní učitelka a výborní spolužáci. Hra na nástroj je totiž velice fajn. Ještě lepší však je, když hrajeme všichni spolu."

Barbora Koumalová, žákyně 5. ročníku ZUŠ   

"Druhým rokem navštěvuji tento soubor a hraji na varhany. V souboru se scházíme s kamarády, kteří také hrají a učíme se spolupráci. Na různých akcích ukazujeme, co jsme se naučili."

Romana Odehnalová, žákyně 6. ročníku ZUŠ   

 

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!