Undistortion - řekli o nás

Nezkreslená hudební parta Marka Kubáta

Nedávno jsem si pohrával s různými internetovými překladači z angličtiny a zadával jsem do nich slovo „UNDISTORTION“. „Seznam.cz“ mi odpověděl, že „na daný dotaz nebylo nic nalezeno“, zatímco moudřejší „Prekladac.net“ mi moje zadání správně přeložil jako „UNDISTORTION“. Usoudil jsem, že na tomto překladači už nejspíš znají mladou tišnovskou kapelu téhož jména, s níž stojí za to blíže seznámit i zdejší veřejnost.

Celý článek v tišnovských novinách

Dva postřehy od palce

Začnu tím, před čím bych rád smekl pomyslný klobouk. O mladé tišnovské kapele Undistortion jsem dosud pouze četl, případně jsem při různých rozhovorech o hudbě vnímal veskrze kladné ústní ohlasy na její kvalitu od svých známých.

Celý článek na tisnoviny.cz

Vilém Spilka o Undistortion

"Pořadatel je vždy potěšen, když na své akci může dát příležitost umělcům ze svého regionu. Potěšení je o to větší, když takové pozvání není jen úlitbou, ale umělec je skutečným obohacením programu.

Podobně pozitivní pocit jsem měl z vystoupení souboru Undistortion na tradičním tišnovském benefičním festivalu Hudbou pro UNICEF. Nejenže z kapely čišela čirá radost z muzicírování, ale navíc celý repertoár zahrála profesionálně a s nadšením.

Vedoucího souboru Marka Kubáta znám už mnoho let jako výtečného muzikanta a zároveň popularizátora hudby všech žánrů s důrazem na ty minoritní. Jeho práce na poli aranžérském a kapelnickém je neocenitelná a entuziasmus, který přenáší na své studenty - spoluhráče je zřídka vídaný. Doufám, že kapela Undistortion brzy na festival zavítá znovu."

Vilém Spilka, jazzman, spoluorganizátor Hudbou pro Unicef  

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!