Hakapela - o nás

Na počátku vzniku současné Ha-kapely byl po pětiletém působení ( 1995-2000 ) zánik původní sestavy. Pro připomenutí v 1. formaci hráli: J. Halouzka - trubka, R.Krejčí - tenorsaxofon, M. Stodůlka - klavír, M. Kubát - kytara, M. Střelecký ( po jeho odchodu na vojnu ho vystřídal A. Havelka ) - baskytara, M. Smolka - bicí nástroje a kapelník, aranger L. Havlík - klávesy. Tato velice úspěšná kapela se vypracovala až na vítěze celostátního kola jazzových souborů a jejich úroveň můžeme i dnes posoudit díky natočení historicky prvního CD s názvem Bingo. Kdyby byl někdo zvědavý, jak hrají dnes někteří členové, není nic jednoduššího, než navštívit koncert známé tišnovské kapely Maňana, popřípadě skupinu s názvem SCA a tam si je poslechnout. Když to shrnu, mohli bychom letos připomenout 15. výročí od založení a 10. od zániku 1. Ha-kapely.

Zakládajícími členy nové sestavy Ha-kapely v roce 2000 byli : M. Havlíková - klavír, N. Bartoňková a T. Hnátová - klávesy, R. Havlík a R. Večeřa - zobcové flétny, M. Šikula - baskytara, T. Kadlec- bicí nástroje a nehrající kapelník - L. Havlík. V průběhu 10 let nastaly výměny na postu baskytary- J. Jaroš a bicích nástrojů - J. Bytešník. Přišly i nové posily J. Lukas - trubka, J. Pařízek - altsaxofon a s instrumentální sestavou začali spolupracovat zpěváci A. Ochrymčuková ( též klavír ) a J. Brdíčko. Tato sestava si v prvních pěti letech říkala zdrobněle Ha-kapelka ( vzhledem k úrovni a nízkému věku členů , který se pohyboval mezi 10 až 15 roky ) a pak teprve převzala " dospělácký " název Ha-kapela s pořadovým číslem dvě.

Během těchto 10 let se pravidelně účastnila komponovaných pořadů Jana Beránka věnovaným k výročí významných skladatelů ( R. Rodgerse, J. Ježka a dalších ) nebo obecně muzikálovým a filmovým melodiím, které pořádala Základní umělecká škola v Tišnově. Ha-kapela, coby školní orchestr, tak měla možnost seznámit se s kvalitní muzikou a také ji veřejně prezentovat. Každoročně též pořádala svoje vlastní koncerty, na kterých mohli pravidelní posluchači sledovat její vývoj. Úspěšně reprezentovala ZUŠ Tišnov na soutěžích Základních uměleckých škol, kde získala 1. místa v krajských kolech ( 2004, 2007 ) a 3. místo v Ústředním kole jazzových orchestrů (2007).

Koncert 2010

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!