Tomband - o nás

Původním záměrem pro založení této kapely bylo navázat na letitou tradici žákovské dechovky na místní ZUŠ. Kapela Tomband (Tišnovský orchestr mladých) vznikla ve složení spíše menšího tanečního orchestru. To ovlivnila skutečnost související s možností výběru nástrojového obsazení s ohledem na dostupné nástroje, které se vyučují na naší škole.

Každá kapela má svůj vývoj. Náš Tomband se postupem času usadil v následujícím a dnes již zažitém nástrojovém obsazení. Rytmickou neboli doprovodnou část kapely zajišťují čtyři hráči. Ti hrají a často improvizují na piano, basu, bicí a elektronické klávesy (synťák). Melodickou část kapely zastává sekce tří trumpet zvukově obohacená o trombon (pozoun) a lesní roh. Tyto hráče doplňuje či střídá sekce saxofonová ve složení dva alt saxofony a jeden tenor saxofon. Protože se na naší škole vyučuje s úspěšnou tradicí zpěv, máme také svoji zpěvačku a  tím jsme náš původní repertoár, složený převážně z instrumentálních skladeb, mohli obohatit i o skladby zpívané a rozšířili tak spektrum skladeb pro Vás, naše posluchače.

Osobitému pojetí a provedení našich aranží napomáhá také skutečnost, která souvisí se stálou přítomností mnohých zakládajících členů Tombandu. Těmto hráčům chci vyslovit poděkování. Byť dnes už nejsou žáky naší ZUŠ, ale úspěšně studují např. na Konzervatoři v Brně, umožňují Tombandu mířit k hudebním metám poloprofesionální kapely. Ta se pak, mimo jiné, stává o to větší inspirací pro mladší ambiciózní muzikanty na naší ZUŠ.

Rádi vás přivítáme na našich koncertech, kde vám nabídneme skladby z odvětví populární hudby upravené do osobitého pojetí Tombandu.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!