Máme rádi baroko 2013

Autor:
Mgr. Marek Kubát

Příchod jara většina lidí toužebně očekává. Dny se prodlužují, sluníčko, i když ještě zubaté, nám dodává energii tolik potřebnou k naší činnosti. Pro soubor Barocco Aggiornato je však měsíc březen hlavně ve znamení tradičního hudebního výletu do Opavy. Již počtvrté se soubor zúčastnil národní přehlídky "Máme rádi baroko".

Pro letošní ročník barokního festivalu soubor nastudoval několik vokálně-instrumentálních částí z opery La Nascita del Diamante. Kompletní partitura opery se dochovala v kroměřížském arcibiskupském archivu. O autorech hudby a libreta, jak už to u barokních oper někdy bývá, není v partituře jediná zmínka. Skladatel a muzikolog Tomáš Hanzlík, který nám také partituru zapůjčil, srovnal kompoziční styl La Nascita del Diamante s další operou z kroměřížského archivu Qinto Fabio Massimo. U té byl uveden jako autor hudby Johann Hugo von Wilderer. Hudební rukopis obou oper je velice podobný, proto Tomáš Hanzlík na základě hudební analýzy přisoudil La Nascita del Diamante také Wildererovi.

Soubor Barocco Aggiornato se svého úkolu zhostil tradičně na výbornou.

Celému souboru moc děkuji za svěží a zábavnou interpretaci barokní opery, která má v jejich pojetí na festivalu "Máme rádi baroko" své nezastupitelné místo.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!