Faltaband

Tato kapelka vznikla jakožto první odnož již několik let zavedené školní kapely Tomband.

V případě Faltabandu jsme na počátku samotné myšlenky měli k dispozici, co by do obsazení kapely, převahu žesťových nástrojů, zejména trumpet. Štěstí jsme měli také na saxofony a baskytaru, která je opravdu vzácným nástrojem, musím říci jedním z nejdůležitějších v kapele. Nakonec jsme našli bubeníka a hráče na klávesové nástroje. Vzniklo tak nové hudební těleso složené z mladých ambiciózních muzikantů. Dnes parta kamarádů, které spojila hudba.  

Dalším krokem byla otázka, jaký typ žánru budeme hrát, zkrátka, jakým směrem se vydáme. Po zkušenostech z počátečních činů již zmiňované kapely Tomband jsme nejprve sáhli po vyzkoušených a hráčsky ověřených skladbách, které byly pro nás, začátečníky, přímo ideální. Tyto aranže bylo potřeba upravit pro naše obsazení čtyř trumpet, jedné bastrumpety, dvou alt saxofonů a jednoho tenor saxofonu. Pro nástroje z rytmické části kapely jako je piano, klávesy, basa a bicí nám noty posloužily v původním provedení. V současné době náš repertoár tvoří známější či méně známé instrumentální a zpívané populární skladby upravené do originálních aranží přímo pro Faltaband.

Slyšet nás můžete na našich koncertech či při různých společenských událostech v Tišnově a okolí. Rádi také jezdíme za našimi vrstevníky přímo do jejich škol s programem tzv. výchovných koncertů, při kterých můžou mladí posluchači nahlédnout do světa muzikantů.

Těšíme se na Vás.

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!