Ročníkový klavírní recitál Karolíny Strakové

V úterý 24. května 2016 v Koncertním sále ZUŠ Tišnov si na své konto připsala (první) ročníkový klavírní recitál Karolína Straková, žákyně 2. ročníku I. stupně ze třídy učitele Zdeňka Vašíčka. Mezi recitálové "rekordmanky" se zařadila ve věku desíti let.

Recitálový program Karolínky zahrnul devět skladeb, z toho tři pro čtyřruční klavír. Skladby si většinou vybrala sama. A má z čeho vybírat i nadále, neboť číslo devět je - pokud pomineme stupnici, akord a počítáme správně - trojnásobkem toho, co Školní vzdělávací program ZUŠ Tišnov bude požadovat u postupové klavírní zkoušky v červnu (celkem tři skladby).

Karolínka byla vyvolávána na pódium opakovaně, což svědčí o tom, že její výkony se opravdu líbily. Vždy potěší, když se přijdou podívat spolužáci. Ať už jen tak "na výzvědy" či se záměrem, zkusit to s recitálem časem taky. Karolínka Straková a Agátka Pokorná jsou dvě věrné kamarádky. Proto mají společnou fotografii i na tomto místě a jistě si rády časem znovu spolu zahrají na čtyři ruce.

Průvodního slova, které sestavil učitel klavíru, se ujali Adriana Nečasová (1/II) a Lukáš Čtveráček (5/I), žáci Literárně dramatického oboru ZUŠ Tišnov pod vedením učitelky MgA. Berit Hönigové. Mezioborová spolupráce na škole opět přinesla své ovoce. Stejně jako pomoc Karolínčiných rodičů. Obé si zasluhuje poděkování.

Karolínko, vítej v "Klubu recitálistů"! Gratulujeme!

Chceš studovat na ZUŠ Tišnov?

Rádi vás vezmeme mezi sebe
Studuj u nás!